SPORT W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH

Materiał opracowany przez: Komisja Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia, •  opublikowano: 20 września 2017

Start Szkolnej Ligi Piłki Nożnej 2017/2018

Tradycyjnie jak co roku ruszają rozgrywki szkolnej ligi piłki nożnej ZST Rzeszów. Mecze rozgrywane będą w ramach pozalekcyjnych zajęć SKS we wtorki i czwartki o godzinie 14.45. W bieżącym roku szkolnym do zawodów zgłosiło się 10 reprezentacji klas, które w dwóch grupach rozegrają fazę eliminacyjną systemem "każdy z każdym". Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy spotkają się w meczach półfinałowych i wyłonią spośród siebie uczestników wielkiego finału oraz rywali w meczu o III miejsce w rozgrywkach. Zespoły, które zajmą miejsca 3, 4 i 5 w każdej grupie będą walczyć o miejsca 5-10 w tegorocznej rywalizacji. Głównym organizatorem, prowadzącym i sędzią jest mgr Grzegorz Musiał a wspomagać go będzie mgr Marcin Barciński.

L.p. Dokument Link
1.Regulamin Szkolnej Ligi Piłki Nożnej 2017/2018
2.Terminarz rundy jesiennej
3.Grupa I - wyniki i punkty
4.Grupa II - wyniki i punkty

Start Szkolnej Ligi Piłki Nożnej 2016/2017 - informacje organizacyjne

W bieżącym roku szkolnym do rozgrywek zgłosiło się 10 reprezentacji klas Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie. Rywalizacja przebiegać będzie dwuetapowo. Jesienią odbędzie się faza eliminacyjna, w której zespoły podzielone na dwie grupy walczyć będą o awans do wiosennych zmagań finałowych. Wiosną po trzy najlepsze drużyny z każdej grupy spotkają się w finale A, którego stawką będzie tytuł mistrzów ZST Rzeszów w roku 2016/17 i rywalizacja o miejsca I-VI. Drużyny z miejsc 4-5 w grupach fazy eliminacyjnej rozegrają mecze w finale B o miejsca VII-X. Rozgrywki prowadzone będą w środy i czwartki o godzinie 14.45 na hali sportowej ZST Rzeszów, a podsumowanie całości zawodów i wręczenie nagród zaplanowano na "Dzień Sportu ZST". Szczegółowy regulamin oraz terminarz spotkań umieszczono w gablocie przy hali sportowej. Głównym organizatorem i sędzią ligi piłki nożnej jest mgr Grzegorz Musiał.

Dobiegły końca grupowe rozgrywki eliminacyjne tegorocznej szkolnej ligi piłki nożnej. Z każdej z dwóch grup eliminacyjnych do finału "A" awansowało po trzy najlepsze drużyny, które systemem "każdy z każdym" z zaliczeniem wyników meczów grupowych rozegrają między sobą mecze o mistrzostwo ZST Rzeszów na rok 2017. W walce o miejsca I - VI wezmą udział reprezentacje następujących klas: I A, I C(a), I E, I LO, II B i III B. O miejsca VII - IX w finale "B" zagrają zespoły, które zajęły miejsca 4 i 5 w eliminacyjnych rozgrywkach grupowych, a są to klasy: I B, I C(b) i I D. Klasa II C z uwagi na dwukrotne niestawienie się na mecz grupowy została zdyskwalifikowana i ostatecznie uplasuje się na ostatnim X miejscu. Aktualny terminarz oraz wyniki dostępne są w zakładce sport na stronie internetowej szkoły oraz w gablocie obok hali sportowej. Mecze odbywają się w środy i czwartki w ramach pozalekcyjnych zajęć sportowych SKS. Głównym organizatorem i sędzią jest mgr Grzegorz Musiał, którego w prowadzeniu rozgrywek wspomaga mgr Janusz Świeca.

Szkolna Liga Piłki Nożnej 2016/2017 - podsumowanie

Zakończyły się mecze w ramach szkolnej ligi piłki nożnej w bieżącym roku szkolnym. Mistrzem szkoły okazała się drużyna klasy I A, drugie miejsce zdobyła klasa I E, a najniższy stopień podium przypadł w udziale klasie I LO. Z uwagi na kontuzje w niektórych zespołach oraz wyższość nauki nad sportem kilka meczów zakończyło się walkowerami co nie zmienia postaci rzeczy, że rozgrywki były emocjonujące, zacięte i z pewnością stanowiły bardzo dobrą formę spędzenia czasu wolnego oraz pozwoliły lepiej zintegrować naszą szkolną społeczność sportową. Wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania i pochwały za właściwą postawę na boisku i rywalizację w myśl zasady "fair play".

L.p. Dokument Link
1.Regulamin Szkolnej Ligi Piłki Nożnej
2.Terminarz rundy jesiennej
3.Grupa I - wyniki i punkty
4.Grupa II - wyniki i punkty
5.Terminarz rundy wiosennej
6.Tabela rozgrywek - finał "A"
7.Tabela rozgrywek - finał "B"