Szkolna akcja masowego czytania. W młodych nadzieja!

Materiał opracowany przez: Józef Stalec, •  opublikowano: 10 czerwca 2017

Włączyliśmy się do akcji promującej czytelnictwo i biblioteki szkolne, a przebiegającej pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam!” (uczestniczyło w niej 293 osób). Jej pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. W zeszłym roku w całej Polsce do akcji włączyło się ponad 430 tysięcy uczniów, a w tym - miała ona swoją kulminację 1 czerwca (czwartek). Organizatorom akcji zależy na tym, aby książka kojarzyła się z relaksem, przyjemnością i swobodą. Okazuje się bowiem, że według raportu Biblioteki Narodowej 63% Polaków nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki. Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu, a przewodnią rolę w jego aktywizacji pełnić powinny biblioteki szkolne.

Zdjęcie: _MG_7828.JPGZdjęcie: _MG_7812.JPGZdjęcie: DSC04202.JPG

Wierzymy więc, że tegoroczna akcja spowoduje „wybuch” mody na czytanie także w naszej szkole, pokaże nieczytającym, że można przyczynić się do poprawy słabych wskaźników czytelnictwa z poprzednich lat. Otwiera się na to szansa, ponieważ dzięki środkom z Narodowemu Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza biblioteka już od nowego roku szkolnego powinna wzbogacić się o kilkaset książek. Będą nowości, będzie klasyka. Będzie więc co czytać!
Wszystkim zaangażowanym w tegoroczną akcję – serdecznie dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia fotogalerii (zdjęcia m.in. S. Kijowkiego, K. Prokop, A. Urban).

Zdjęcie: DSC05227.JPGZdjęcie: DSC04211.JPG