Dni Otwarte w ZST Rzeszów

Materiał opracowany przez: Eugeniusz Bury, •  opublikowano: 28 kwietnia 2017

Młodzież gimnazjalna z Rzeszowa i jego okolic odwiedziła w ramach tzw. dni otwartych Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Szkoła ta w ostatnich latach bardzo zmieniła swoje oblicze. Dzięki środkom unijnym poprawiła zwłaszcza swoją bazę dydaktyczną. Gimnazjaliści mogli więc zobaczyć i podziwiać jej nowe pracownie w zawodach: technik mechanik, technik elektronik, technik informatyk, technik organizacji reklamy i technik teleinformatyk. Szczególnie istotnym wydarzeniem dni otwartych w ZST była wizyta pana Marka Dareckiego – Prezesa Stowarzyszenia Dolina Lotnicza i Pratt&Whitney Rzeszów S.A., jednej z najlepszych polskich firm lotniczych.

Zdjęcie: zd_1.jpgZdjęcie: zd_4.jpg

W nowej auli Zespołu Szkół Technicznych prezes Darecki wygłosił wykład do licznie zgromadzonej młodzieży gimnazjalnej i ZST oraz do nauczycieli. Zaprezentował kierunki rozwoju najnowszych technologii, tzw. technologii czwartej generacji, wdrażanej już w przemyśle. Młodzież z wypiekami na twarzy wysłuchała wykładu, który na pewno pogłębił ich zainteresowanie naukami ścisłymi oraz techniką.

Zdjęcie: zd_2.jpgZdjęcie: zd_3.jpg

Współpraca Zespołu Szkół Technicznych z Pratt&Whitney Rzeszów S.A. nabrała ostatnio bardzo konkretnego wymiaru. Firma objęła patronatem jedną z klas technikum, co w przyszłości na pewno wzbogaci program nauczania zawodowego szkoły, podniesie poziom szkolenia praktycznego uczniów i pozwoli im z większą świadomością określić kierunek swojej przyszłej kariery zawodowej.