Pożegnanie absolwentów szkoły

Materiał opracowany przez: Józef Stalec, •  opublikowano: 5 maja 2018

Niedługo matury, ale uczniowie ostatnich klas ZST już 27 kwietnia br. odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Uroczystość była także okazją do nagrodzenia osób, które wyróżniły się na różnych polach aktywności oraz wzajemnych podziękowań, tak ze strony uczniów, jak i nauczycieli, wychowawców i rodziców. Wiele było przy tym radości, śmiechu, ale także łez wzruszenia. W końcu to zamknięcie ważnego i pięknego etapu w życiu.

Zdjęcie: DSC06415.JPGZdjęcie: DSC06416.JPGZdjęcie: DSC06422.JPG

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym zaśpiewaniem hymnu narodowego oraz przekazaniem sztandaru z rąk maturzystów, w ręce młodszych kolegów. Następnie rozpoczęła się część oficjalna całej uroczystości, w której głos zabrali: pani dyrektor szkoły Edyta Niemiec, ks. katecheta Robert Bober, Hubert Mańkowski jako przedstawiciel absolwentów, Władysław Szpiech z Rady Rodziców, Maturzystom zostało przypomniane, że to spotkanie jest ostatnią okazją do podsumowania ich pracy w ciągu trzech lub czterech lat nauki.

Zdjęcie: DSC06440.JPGZdjęcie: DSC06429.JPGZdjęcie: DSC06436.JPG

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in. zastępca dowódcy 21 Batalionu Dowodzenia - mjr Krzysztof Wojewoda i dowódca płd.-wsch. okręgu ZS "Strzelec" Józefa Piłsudskiego - insp. Marek Strączek. A w jej przygotowanie (pod opieką pani Barbary Gajewskiej i Józefa Stalca) szczególnie zaangażowali się uczniowie: Nikola Kruk, Patryk Lelakowski (konferansjerzy), Alicja Cisowska, Marlena Motyka, Justyna Strzępek (program artystyczny), Sebastian Karaś, Sebastian Pliszewski (nagłośnienie) oraz Paulina Madej i Paulina Sieczko.

Zdjęcie: DSC06445.JPGZdjęcie: DSC06451.JPGZdjęcie: DSC06450.JPG

Uczniowie klas przedmaturalnych, żegnając swoich starszych kolegów, życzyli im udanych egzaminów maturalnych i wręczyli, zgodnie z tradycją szkoły - upominki. Teraz pozostaje trzymać kciuki za naszych maturzystów, którzy od 4 maja rozpoczną sesję egzaminacyjną. Życzymy powodzenia!
Zdjęcia: Stanisław Kijowski, Anna Urban, Seweryn Nurczyk

Zdjęcie: DSC06456.JPGZdjęcie: DSC06464.JPGZdjęcie: DSC06462.JPG