Wyjątkowy sukces naszych absolwentów!

Materiał opracowany przez: Krzysztof Guzik, •  opublikowano: 9 lutego 2021

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Zarząd Główny w Warszawie organizuje każdego roku Konkurs o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP dla absolwentów szkół prowadzących kształcenie zawodowe. Celem konkursu "Technik Absolwent Roku" jest promowanie najlepszych uczniów oraz szkół prowadzących kształcenie zawodowe w środowisku szkolnym, technicznym, akademickim oraz w społeczeństwie.
Miło nam poinformować, że w XIV edycji Konkursu za rok szkolny 2019/20 wśród finalistów znalazło się aż 6 absolwentów naszej szkoły. Są to: w zawodzie technik mechanik Mateusz Kaczor - II miejsce oraz Patryk Lelakowski, który zajął III miejsce. W zawodzie technik informatyk wyróżnienie otrzymali: Sylwia Krupa, Albert Mazur, Wojciech Połeć, a w zawodzie technik organizacji reklamy - Sylwia Żywiec. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Istotą organizowanego konkursu jest uwzględnienie i porównanie osiągniętych wyników nauczania w szkole z wynikami egzaminów zewnętrznych maturalnych, potwierdzających kwalifikacje w zawodzie i różnymi formami konkursów, olimpiad oraz turniejów, zarówno regionalnych, jak i ogólnopolskich.