Gala Wolontariatem Inspirowani 2018

Materiał opracowany przez: Józef Stalec, •  opublikowano: 14 grudnia 2018

27 listopada br. w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury na Osiedlu Baranówka odbyła się Gala Wolontariatu. Przybyli na nią wolontariusze z rzeszowskich szkół, przedstawiciele organizacji wolontariackich, członkowie Samorządów Uczniowskich oraz przedstawiciele Rady Miasta Rzeszowa. Naszą szkołę reprezentowali: Nikola Kruk (2f), Jakub Gwizdała, Michał Musiałek, Maciej Niemiec (2b), Patryk Lelakowski (3e) oraz pan Józef Stalec (w zastępstwie opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu i SU – pani Anny Poźniak, pani Joanny Szeligi i pana Krzysztofa Guzika).

Zdjęcie: DSC_0313.JPGZdjęcie: DSC_0296.JPGZdjęcie: DSC_0280.JPG
Zdjęcie: DSC_0364.JPGZdjęcie: DSC_0367.JPGZdjęcie: DSC_0355.JPG

Podczas gali zaprezentowały się zaproszone fundacje, organizacje, które proponują młodzieży różne formy wolontariatu, takie jak: Fundacja ISKIERKA, Stowarzyszenie „ZUPEŁNE DOBRO” Fundacja Generator Inspiracji, Rada Młodzieży Rzeszowa: Ich przedstawiciele dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami, zachęcali do wstąpienia w swoje szeregi i zostanie wolontariuszem. Taka działalność kształtuje charakter człowieka. To poświęcenie energii i czasu na rzecz społeczności lokalnej, osób spoza rodziny, na rzecz zwierząt, itp. To działalność dobrowolna i świadoma. Ma charakter bezpłatny. Bycie wolontariuszem to wyzwanie, ale też niemała satysfakcja!

Zdjęcie: DSC_0370.JPGZdjęcie: DSC_0371.JPGZdjęcie: DSC_0373.JPG

W programie artystycznym wystąpił Zespół Pieśni i Tańca RUDKI oraz soliści z pracowni wokalnej Anny Olszewskiej i Mirosława Wysokińskiego (MDK Rzeszów). Po zakończonej gali był czas na poczęstunek, na wymianę doświadczeń i nawiązanie nowych relacji. Organizatorami całego przedsięwzięcia była Rada Młodzieży Rzeszowa oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie. Zapraszamy do fotogalerii.