Sukces nszych uczniów w konkursie historycznym

Materiał opracowany przez: Edyta Niemiec, •  opublikowano: 25 stycznia 2020

W pierwszych dniach 2020 r. zostały ogłoszone wyniki I Konkursu Historycznego "Chcieliśmy tylko wolnej Polski" dla uczniów województwa podkarpackiego i dolnośląskiego. Jego celem było upamiętnienie bohaterów walki o wolną Polskę w latach 1939-1989. Konkurs dla szkół ponadpodstawowych przeprowadzono w dwóch kategoriach: – nagranie filmu dokumentalnego lub reportażu poświęconego wybranej postaci – bohaterowi walk o niepodległość Polski z okresu 1939-1989 z terenu województwa podkarpackiego lub dolnośląskiego; – udział w konkursie krasomówczym – oddzielnie dla województwa podkarpackiego i dolnośląskiego.

Reprezentujący ZST uczniowie, Konrad Hawro i Jakub Kot, przygotowali film dokumentalny, przedstawiający Edwarda Brydaka (1901-1978), komendanta obwodu AK Rzeszów. Film zyskał uznanie komisji konkursowej, zajmując III miejsce w województwie podkarpackim. Gratulujemy Laureatom i opiekunowi, Pani Agnieszce Bajdzie!

Wręczenie nagród laureatom z obydwóch województw odbyło się 10 stycznia br. w Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy i zostało połączone m.in. z wręczeniem patentów oficerskich oraz pośmiertnych aktów mianowania na wyższy stopień wojskowy rodzinom bohaterów Polski Podziemnej.