Uczennice ZST Rzeszów w drugim etapie Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"

Materiał opracowany przez: Katarzyna Sowa, •  opublikowano: 11 lutego 2021

Z przyjemnością informujemy, że uczennice klasy trzeciej technikum organizacji reklamy: Emilia Balawender, Katarzyna Kut i Kamila Żak zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Znalazły się one wśród 20 zespołów z województwa podkarpackiego, które 19 marca 2021 r. powalczą o awans do etapu ogólnopolskiego. Tegoroczny etap szkolny olimpiady dla uczniów szkół ponadpodstawowych odbył się on-line, a wzięło w nim udział 14 307 uczniów z 754 szkół z całej Polski.
Zadaniem uczniów było udzielenie odpowiedzi na 20 pytań dotyczących ubezpieczeń społecznych (np. zasiłków, emerytur i zasad rozliczeń z ZUS). Do tego etapu zmagań uczestnicy przygotowywali się z podręcznika - „Lekcje z ZUS”, a oprócz wiedzy niezbędna była też umiejętność zdalnej pracy z wykorzystaniem aplikacji komputerowych.
Warto dodać, że udział w olimpiadzie jest kolejnym krokiem realizowanego w naszej szkole projektu edukacyjnego - „Lekcje z ZUS”, który kształtuje świadomość młodzieży, uczy odpowiedzialności za osoby, które przynależą do innych pokoleń (zasada solidaryzmu społecznego), a ponadto daje praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom o ubezpieczeniach społecznych.