Kobieta ponad wszystko!

Materiał opracowany przez: Józef Stalec, •  opublikowano: 3 kwietnia 2018

Czymże byłby świat bez kobiet, jaką rolę odgrywają w życiu mężczyzn? Próbowaliśmy szukać odpowiedzi na te pytania podczas okolicznościowego spotkania w dniu 9 marca br., któremu przyświecało hasło Kobieta ponad wszystko! Płeć piękna nie stanowi w naszej szkole większości. A i współczesne feministki traktują niekiedy Dzień Kobiet jako czynnik je dyskredytujący. Nas to jednak nie zwolniło z obchodzenia tego skądinąd sympatycznego święta, dlatego na spotkanie zaprosiliśmy wszystkie panie pracujące i uczące się w naszej szkole oraz mocną reprezentację męską.

Zdjęcie: DSC_0020.JPGZdjęcie: DSC_0034.JPGZdjęcie: DSC_0032.JPG

Były życzenia (szczere!), kwiaty (świeże!) oraz okolicznościowy program artystyczny (energetyczny!), prowadzony z wdziękiem przez Maksymiliana Skrzyszowskiego i Dawida Trykę z 4c. W nim mogliśmy posłuchać wierszy, żartów, piosenek na temat kobiet i ich relacji z mężczyznami (poważnych, żartobliwych...). Ala Cisowska i Marlena Motyka z 2lo pięknie zaśpiewały dwa znane szlagiery (Babę zesłał Bóg i Jak nie my, to kto) i porwały do tanecznych pląsów na scenie koleżanki i kolegów występujących w innych fragmentach programu.

Zdjęcie: DSC_0047.JPGZdjęcie: DSC_0079.JPGZdjęcie: DSC_0070.JPG

Z dużym wdziękiem teksty poetyckie Adama Ziemianina (Obudź się), Andrzeja Poniedzielskiego (Kontrolowany antyfeminizm) i Małgorzaty Hilar (Mówisz) zaprezentowali Mateusz Oleszko z 3c i Karolina Pietrasz z 1f. W kabaretowym skeczu (Żona i mąż) rewelacyjnie w swoje role wcielili się Nikola Kruk z 1f i Patryk Lelakowski z 2e, wzbudzając przy tym niemały aplauz widowni (także swoją charakteryzacją!). Interesujący monolog o przewagach kobiet nad mężczyznami, i na odwrót, zaprezentował szkolny „doradca od spraw sercowych”, czyli Ewa Kowalik z 1lo. Znany szlagier "El baño" zakończył program i wprawił wszystkich w jeszcze lepszy nastrój; mogliśmy z uśmiechami na twarzy opuścić aulę szkolną!

Zdjęcie: DSC_0085.JPGZdjęcie: DSC_0081.JPG

Akademię wraz z wymienionymi powyżej uczniami przygotowali panowie Józef Stalec i Krzysztof Guzik. Wkrótce zapraszamy do obejrzenia zdjęć i relacji filmowej z tego wydarzenia.