ZAWÓD TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY

Materiał opracowany przez: Ireneusz Balawender, •  opublikowano: 20 kwietnia 2016

CHARAKTERYSTYKA ABSOLWENTA KIERUNKU TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY

Zawód Technik Organizacji Reklamy to nowa propozycja szkoły w zakresie kształcenia technicznego ukierunkowana na rozwijanie wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie ogólnie pojętej grafiki komputerowej, reklamy wizualnej, marketingu oraz public relations. Potrzeba kształcenia specjalistów w tym zakresie wynika bezpośrednio z analizy rynku oraz współpracy szkoły z wieloma przedsiębiorstwami różnych branż miasta i regionu. Wszyscy zgodnie podkreślają, że umiejętność kreowania wizerunku firmy, planowanie i realizacja strategii reklamowych oraz stosowanie w pracy technik wizualizacji jest elementem warunkującym istnienie firmy czy produktu przez nią wytwarzanego w świadomości potencjalnych klientów. Nie należy zapominać także o wykorzystaniu mediów elektronicznych oraz graficznych systemów informacyjnych w postaci portali czy serwisów branżowych dostępnych w Internecie w procesie transferu informacji. Bez odpowiedniego zaplecza technicznego i wykształconej w tym obszarze kadry realizacja strategii informacyjno - promocyjnych jest niemożliwa.

Zdjęcie: IMAG0425.jpgZdjęcie: PBE_1828.jpgZdjęcie: PBE_1758.jpg
Zdjęcie: 6.jpgZdjęcie: 58.jpgZdjęcie: 57.jpg

OBSZARY KSZTAŁCENIA W ZAWODZIE TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY

Zespół Szkół Technicznych - Technikum Nr 9 oferuje kształcenie w zawodzie technik organizacji reklamy w nowoczesnych pracowniach specjalistycznych wyposażonych w najwyższej klasy sprzęt oraz licencjonowane oprogramowanie. W toku nauki oferujemy kształcenie w następujących obszarach:

  • Planowanie i organizacja sprzedaży produktów reklamowych,
  • Organizowanie i prowadzenie kampanii reklamowych,
  • Etyka w biznesie oraz public relations,
  • Oprogramowanie wspomagające planowanie kampanii reklamowych,
  • Grafika wektorowa oraz grafika rastrowa,
  • Animacje komputerowe,
  • Przygotowanie i skład publikacji elektronicznych oraz DTP,
  • Techniki cyfrowej obróbki obrazu,
  • Grafika trójwymiarowa.

Podejmując kształcenie w naszej szkole w zawodzie Technik Organizacji Reklamy zyskujesz nie tylko bogaty zakres wiedzy i umiejętności, ale także możliwość udziału w licznych programach praktyk i staży międzynarodowych ukierunkowanych na rozwijanie umiejętności zawodowych w obszarze grafiki komputerowej i reklamy. Uzyskane w ten sposób kompetencje oraz potwierdzające je certyfikaty branżowe z pewnością przyczynią się do zdobycia wymarzonej pracy!

Zdjęcie: _MG_6670.jpgZdjęcie: _MG_6661.jpgZdjęcie: _MG_6673.jpg
Zdjęcie: _MG_6676.jpgZdjęcie: _MG_6686.jpg
Zdjęcie: 101.jpgZdjęcie: 103.jpgZdjęcie: 1.jpg
Zdjęcie: 107.jpgZdjęcie: 106.jpgZdjęcie: 105.jpg