Święto Edukacji Narodowej

Materiał opracowany przez: Józef Stalec, •  opublikowano: 11 listopada 2017

Dzień Edukacji Narodowej to okazja do wspólnego świętowania zarówno nauczycieli, jak i uczniów oraz pracowników administracji i obsługi. Z tej okazji w piątek 20 października 2017 roku w nowej auli odbył się uroczysty apel, który poprowadzili Magdalena Czarnik (1lo) i Hubert Sikora (2d). Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, przewodnicząca Rady Rodziców pani Elżbieta Pięta i jej zastępca Mirosław Drożdż.

Zdjęcie: DSC_1298.JPGZdjęcie: DSC_1316.JPGZdjęcie: DSC_1301.JPG
Zdjęcie: DSC_1367.JPGZdjęcie: DSC_1322.JPGZdjęcie: DSC_1346.JPG

Uroczystość rozpoczęły życzenia samorządu uczniowskiego i przewodniczącej Rady Rodziców dla dyrekcji, grona pedagogicznego i pracowników szkoły. Następnie pani dyrektor Edyta Niemiec złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom serdeczne podziękowania za codzienny trud, zaangażowanie w pracę dydaktyczną i wychowawczą. Wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom szkoły. Wyróżnieni zostali: pan Janusz Ficek, pani Barbara Gajewska, pani Agata Grocholska, pani Urszula Kalandyk, pan Henryk Karaś, pani Mariola Kloc, pani Elżbieta Kozubal, pan Piotr Kraska, pani Urszula Mentel, pan Grzegorz Musiał, pan Wojciech Pilawski, pani Marta Rondzisty-Palak, pan Wiesław Siorek, pani Iwona Skoczylas-Pilat, pan Jerzy Szeliga, pani Elżbieta Wolanin. Poinformowała również zebranych, że za wzorowe wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Medalem Komisji Edukacji Narodowej w tym roku został odznaczony pan Marek Urbanik, a Nagrodę Prezydenta Rzeszowa otrzymał pan dyrektor Eugeniusz Bury.

Zdjęcie: DSC_1373.JPGZdjęcie: DSC_1369.JPGZdjęcie: DSC_1371.JPG

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, którą przygotowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką profesorów: Krzysztofa Guzika i Józefa Stalca. Obejrzeliśmy dwa skecze kabaretowe (w których w role minister edukacji narodowej wcieliła się Ewa Kowalik z 1lo, dziennikarza i bibliotekarza - Marcin Wlezień z 3b, czytelnika szkolnej biblioteki - Patryk Lelakowski z 2e). Wysłuchaliśmy dwóch utworów muzycznych – "Nie liczę godzin i lat" i "Dla nauczyciela" – pięknie zaśpiewanych przez Justynę Strzępek oraz Ewę Kowalik z 1lo przy akompaniamencie Seweryna Nurczyka z 3d i Bartłomieja Cioska z 4b. O nagłośnienie uroczystości zatroszczyli się Oskar Kochanowicz i Kamil Włochowski z 4a, pod opieką profesorów Janusza Ficka i Wojciecha Pilawskiego, a dokumentowali ją (zdjęcia, operatorzy kamer, montaż filmu) pan Stanisław Kijowski oraz Bartłomiej Grabski i Sebastian Krajewski z 3a, Tomasz Jamuła z 1c, Sebastian Karaś z 3a.

Zdjęcie: DSC_1386.JPGZdjęcie: DSC_1377.JPGZdjęcie: DSC_1379.JPG
Zdjęcie: DSC_1389.JPGZdjęcie: DSC_1396.JPGZdjęcie: DSC_1400.JPG